Oběti otrav methanolem jsou oběti organizovaného zločinu v ČR

15. 09. 2012 14:52:25
Vláda vyhlásila prohibici. Neuvěřitelná, zcela fantastická zpráva, která vzápětí vyvolala napříč sdělovacími prostředky i internetem celou řadu vtipů. Šíří se i výzvy typu "prohibici zapijme" apod. Neberme však prohibici na lehkou váhu. Míra pašování a černé výroby alkoholu se v ČR vymkla kontrole. Stát selhal a ohrožení lidí je naprosto reálné. Lidé, kteří zemřeli, totiž nebyli bezdomovci. Ani jeden z nich. Řada z nich si nekoupila lahev ve stánku, ani na tržišti. Mnozí si koupili v obchodě normální kolkovanou lahev, neudělali nic rizikového, a přesto zemřeli. Podle analýzy policie (nebyla zveřejněna) 60 procent otrávených si koupilo lahev v normálním, kamenném obchodě. Skutečným původcem celého problému je organizovaný zločin a jeho prorůstání do státní správy.
Prohibice v ČRProhibice v ČRZnačka

Smrt je jen špička ledovce

Methanol je pro člověka prudce jedovatý. Již 100 ml je smrtelná dávka. Účinky metylakoholu se projeví během tří dnů. Současných 19 obětí je jen špičkou ledovce. Mrtvých bude více. Kolik lidí bude mít vlivem methanolu nevratně poškozená játra, ledviny?

Pusťte si reportáže Jany Lorencové

Chcete-li pochopit podstatu toho, co se nyní stalo, pusťte si několik let staré reportáže Jany Lorencové o daňových únicích při výrobě alkoholu. Daňové úniky státu již tenkrát, před lety, dosahovaly desítek miliard ročně. Mimochodem podstatně větších čísel, než je plánovaný příjem z aktuálně připravovaného zvýšení DPH.

Od té doby se, a je to nyní zřejmé, situace nezlepšila, spíše se celý ten dekadentní systém vlivem ohromných zisků ještě více posílil a etabloval. Za poslední tři roky se dokonce dovoz methanolu do ČR ztrojnásobil. Že by Česká republika spotřebovávala najednou tolik rozpouštědel a kyselin mravenčích? Co myslíte? Asi, zřejmě ne. Zřejmě objem pašování a nelegální výroby alkoholu v ČR dosahuje zcela ohromných rozměrů. Popis celního podvodu je dobře popsán v tomto článku.

Vznik methanolu

Nedokonalé pálení alkoholu má za následek zvýšenou přítomnost methanolu. povolené množství je 12 gramů na litr. Na "trhu" jsou však nyní nacházeny "alkoholové" lahve se 100% methanolem, ty tedy stoprocentně nevznikly pálením alkoholu. To je další logický důkaz skutečnosti, že velká část methanolu pochází z pašování průmyslových látek a z celních úniků, jak o tom v reportáži hovoří Jana Lorencová.

Otrava způsobena kapalinou do odstřikovačů?

Zajímavý článek, popisující velmi pravděpodobný vznik problému je zde. Rozhodně nevznikl problém úmyslně, vznikl nepochybně záměnou, resp. nedostatečnou kontrolou v rámci mafiánského řetězce. Methanol nevznikl pálením, jinak by nebyl 100% a má souvislost s pašováním a úniky na spotřební dani.

Oběti methanolu to potvrzují

Podívejte se na seznam obětí methanolu. Jejich příběhy to potvrzují. Ani v jednom případě se nejedná o bezdomovce. Nejednalo se až na výjimky o notoriky. Mnozí si zakoupili alkohol v kolkované lahvi v normálním obchodě. Mnozí neudělali nic rizikového. Přesto zemřeli nebo oslepli nebo budou mít nadosmrti zničený mozek, játra a ledviny.

Oficiální statistiky samozřejmě neexistují, ale alkohol pocházející z šedých a černých zdrojů se na celkové spotřebě alkoholu v ČR podílí obrovským procentem.

I z kolkované lahve se můžete otrávit

Stát má monopol na organizaci prodeje alkoholu. Slouží k tomu tzv. kolkování. Kolkování má být důkazem, že alkohol pochází z důvěryhodných zdrojů a je v pořádku. Mafie bohužel prorostla už tak hluboko do státní správy, že kolek dneska neznamená fakticky žádnou záruku. Koupíte si (vy nebo hospodský) v obchodě či velkoobchodě lahev s kolkem a - buď uvidíte, nebo ne.

Stal se průšvih, který už nelze ututlat

Počet mrtvých a otrávených lidí je už tak velký, že celý problém už nebylo možné ve sdělovacích prostředcích tutlat a zbagatelizovat pomocí "cover story" o bezdomovcích, o notoricích, o vietnamských večerkách, o nepřizpůsobivých občanech. Konečně začínají vznikat na toto téma i seriozní reportáže a články. Snad nyní bude příležitost alespoň část pokřiveností napravit. I sami lidé z oboru poukazují na to, že kontrola alkoholu je u nás ještě dokonce na horší úrovni než v Rusku. Kéž by se tedy naše státní správa konečně chytila za nos a začala konat nápravná opatření.

Zákon o lihu

Výrobu lihu reguluje zákon o lihu. Porušení většiny ustanovení tohoto zákona je považováno za přestupek, v případě podnikatelů - správní delikt. Pokuty nejsou relativně nijak vysoké a postihují především malé ryby. Příjem z pokut je navíc příjmem státního rozpočtu. Jistěže, pokud by byly příjemcem pokut místní úřady, snažily by se možná více...

Selhání celní správy

Když si pustíte výše odkazované reportáže Jany Lorencové, nahlédnete, že i podle stanovisek celníků a úředníků MF je zřejmé, že nelze hovořit o selhání, ale o úmyslně vytvořeném systému výjimek, jenž umožňuje alkohol pašovat a obcházet spotřební daň. Objem úniků je srovnatelný s kauzami LTO: Lehkých topných olejů.

Co na to ministerstvo financí?

Celní správa spadá pod Ministerstvo financí. Co na to ministr financí? Nemohl by se tomuto problému, třeba v čase, kdy zrovna nebude fackovat drzé mladíky, trochu pověnovat?

Hlavní hygienik má neplacené volno

Významnou funkci v oblasti ochrany zdraví obyvatelstva má v neposlední řadě i hlavní hygienik. Jeho působnost není jen v oblasti epidemií, měl by koordinovat i ochranu pitné vody a dalších více či méně klíčových oblastí. Při googlování jeho činnosti jsem zaznamenal jeho stanovisko k závadným lakům na nehty, k methylenové kauze, která rozhodně spadá do jeho oblasti, nic.

Připomeňme si i jeho předešlé kauzy: Hlavní hygienik se proslavil propagací očkování proti prasečí chřipce (ve sdělovacích prostředích bylo upozorňováno na finanční kontroverze celé této akce), následně však on sám odmítl očkování podstoupit. Je typickou ironií života, že sám Vít následně touto nemocí onemocněl a prodělal ji jen s velmi mírnými příznaky.

Hlavní hygienik má nyní dlouhodobé neplacené volno v souvislosti s obviněním ze zneužití pravomocí a porušení povinností při správě cizího majetku. Dál toto nemá smysl komentovat.

Pověst ČR byla poškozena

Pověst ČR byla celou kauzou silně poškozena. Uvidíme, jak se bude celá situace dále vyvíjet. V současné době je situace dost chaotická.

Zavedení krátkodobé prohibice bylo logickým krokem

Zavedení krátkodobé prohibice bylo myslím logickým a správným krokem. Lidé, kteří si toto nemyslí, nemají vůbec představu, jak hluboký problém s otráveným alkoholem je. Nelze se divit. Státní správa zatím vydala o problému jen velmi málo informací. Jestliže tato vláda přistoupila k prohibici, pak asi opravdu bude problém ohromný. Právě jsem vylil láhev s alkoholem, kterou jsme doma měli. Doporučuji Vám udělat totéž. Vzhledem k tomu, že lahve otráveného alkoholu jsou zamíchány do běžné prodejní sítě, je jakékoliv využívání lihovin doslova ruskou ruletou. Amatérsky testovat pančovaný alkohol - to nemíním riskovat.

Bohužel prohibice nic nevyřeší

Od zavedení prohibice se už otrávili další lidé. Dneska u hlavního nádraží v Praze jsou k vidění podezřelé existence nabízející lahve s alkoholem. V tzv. Sherwoodu a na stanovištích taxiků. Ten, kdo celý problém záměnou zavinil, je už asi mrtvý. Proč stát, souběžně se zavedením prohibice neuvolňuje více informací? Proč nejsou na stránkách Policie, České obchodní inspekce, Ministerstva zdravotnictví videa s ukázkami podezřelých lahví? Fotografií podezřelých lahví je minimum a zdrojem informace jsou jen komerční sdělovací prostředky. Přitom toto by byla normální reakce státu, který se snaží zajistit bezpečí svých obyvatel. Místo toho jede téměř informační embargo. Ti, kteří to organizují, přemýšlejí nyní nad tím, na koho to hodí. Śéf týmu "Metyl" už má jasno: Mafie za nic nemůže. Politici se předhánějí na festivalech alibismu. No a celá ta zkažená várka bude zřejmě vypita do dna. Mafie samozřejmě přece nic nevyhodí a nevyleje.

Co říci na závěr

Nic než, že takto to dopadá vždy, když stát reálně řídí, zákony si píše, kontrolu provádí, vše potvrzuje - organizovaný zločin.

Autor: Vitezslav Praks | sobota 15.9.2012 14:52 | karma článku: 36.24 | přečteno: 4075x

Další články blogera

Vitezslav Praks

Jak dopadla šikanózní žaloba senátora Jirsy proti profesoru Kindlmannovi?

Aktuální informace o kauze Jirsa versus Kindlmann. (V loňském roce jsme vás informovali o kauze senátora Jirsy).

11.8.2016 v 13:56 | Karma článku: 17.78 | Přečteno: 566 | Diskuse

Vitezslav Praks

Komiks Není můj!

Vedle psaní článků jsem se rozhodl malovat pomocí comicscreator.cz komiksy... Tento je věnován našemu ministru financí, novinářskému, zemědělskému a potravinářskému oligarchovi. : )

18.5.2016 v 12:41 | Karma článku: 10.82 | Přečteno: 302 | Diskuse

Vitezslav Praks

Zemřel Václav Bouda, novinář, ochránce Šumavy

Zemřel Václav Bouda, novinář a bloger. Zemřel autor, jehož články jsem na Občanském monitoringu sledoval a citoval je, viz zde. Zemřel obránce Šumavy. Přetiskuji vzpomínku Petra Ješátka na Václava Boudu a stručný profil.

22.4.2016 v 16:19 | Karma článku: 13.01 | Přečteno: 493 | Diskuse

Další články z rubriky Ostatní

Jan Tichý(Bnj)

Řešiči a pohodáři

Jsou lidé, co mají potřebu neustále něco řešit, ať už je to politika, či babské drby. Nebo vztahy. Hlavně vztahy druhých. Řešiči obvykle hned vědí, kde je pravda, kdo je kdo, kdo je s nimi a kdo proti nim.

12.11.2018 v 15:06 | Karma článku: 13.76 | Přečteno: 371 | Diskuse

Eva Sedláková

Chovní a tažní

Ve firmě se jedinci dělí na chovné a tažné. Chovní jsou jedinci najímaní z důvodu známosti, rodinných vztahů. Někdo však také musí makat a vytvářet zisk. Proto zaměstnance rozdělujeme na chovné a tažné.

12.11.2018 v 14:58 | Karma článku: 20.52 | Přečteno: 536 | Diskuse

František Skopal

Popis mechanismu degenerace lidskosti v člověku

Všude chybí velikost ducha a proto všude vládne malost a úzkoprsost rozumu. Proto se rozmáhá rozumové sobectví, egoismus, zištnost, vypočítavost, chladné kalkulování a bezohledný racionalismus.

12.11.2018 v 13:55 | Karma článku: 8.63 | Přečteno: 326 | Diskuse

Karel Ábelovský

Tenkrát v Listopadu

... nějací nepříčetní a hysteričtí sluníčkáři, nás vyhnali na dvůr fabriky, kde se naši milý "soudruzi" marně snažili vysvětlit nám prostým dělníkům i pracující inteligenci, že děti nemohou rozhodovat o tom, kdo bude vládnout.

12.11.2018 v 13:36 | Karma článku: 13.42 | Přečteno: 480 | Diskuse

Helena Vlachová

Propad českého školství

O tom, že se polistopadové školství propadá stále víc a víc, není nejmenších pochyb. Dříve jsme se mohli chlubit tím, že jsme národem Komenského, dnes tomu již ani zbla není.

12.11.2018 v 7:03 | Karma článku: 27.22 | Přečteno: 898 | Diskuse
Počet článků 142 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 840
Pracuji jako IT analytik. Monitoruji legislativu z pohledu občana: www.obcanskymonitoring.cz Hledám spolupráci s dalšími bloggery, abychom společně vytvořili lepší veřejné zpravodajství než je současný infotainment. www.nezpravy.cz Organizuji autorská čtení a veřejné přednášky www.knihovnapruhonice.cz Organizuji výstavy: http://krystalbriliant.wordpress.com/ Propaguji www.podnety.cz jako moderní nástroj komunikace občana s obcí. Jsem zastupitelem v obci Průhonice.

Najdete na iDNES.cz